2014 m. rugsėjo 25 d., ketvirtadienis

Metai be „Statybos“

Štai ir liūdna sukaktis – prabėgo lygiai metai nuo tos dienos, kai sostinės krepšinio legenda „Statyba“ vėl, eilinį kartą, dingo iš Lietuvos krepšinio žemėlapio ir nežinia, kada sugrįš. Tačiau, be abejo, tikime, kad tai vieną gražią dieną būtinai nutiks. Apmaudu, tačiau klubo penkiasdešimtmetis pasitinkamas be fanfarų. Žinoma, „Statyba“ nėra pirmas ir paskutinis klubas, tai išnykstantis, tai vėl atsirandantis. Istorija jau parodė, kad net po ilgos ilgos petraukos fanai sugrįžta į sales. Nors...

Dar praėjusį rudenį būrelis aktyvistų svarstė, kaip, kas, ką ir kodėl. Tačiau besimalantiems sporto, ypač klubinių komandų užkulisiuose, puikiai žinoma, koks tai yra sunkus reikalas be rimto užnugario išlaikyti komandą. O „Statybos“ vardas, kad ir kaip būtų skaudu, pasirodo nėra tas „brendas“, kuris ant ausų pastatytų kašį mėgstančius Vilniaus verslo žmones. Todėl ir atsiranda tokie nonsensai kaip du Palangos klubai, kurių vienas lieka kurorte, kitas keliasi į Vilnių ir vadinasi... „Vilniumi“. Nors iš tiesų tai galėtų būti Palangos „Palanga“ ir Palangos „Vilnius“.

Tačiau yra kaip yra: sostinės kašės žemėlapyje lieka karaliauti pasakiško brangumo abonementais savo fanus nubaidyti mėginantis „Lietuvos rytas“ bei keli praktiškai niekam neįdomūs projektai – be tradicijų, be sirgalių, bet su biudžetais. „Sakalai“, kaip ir „Statyba“, lieka gulėti karstuose ir tikisi trečią dieną prisikelti iš numirusiųjų.

O kol kas... Kol kas vienas nešu piligrimines „Statybos“ vėliavas per šventas Lietuvos vietas (vis dėlto – juk klubo penkiasdešimtmetis), vis tikėdamasis, jog galbūt kažkas prisijungs – dar viena vieta paskutiniame vagone prie lango juk visada atsiras.

Ir šio pesimistinio įrašo pabaigai – puikus vaizdo materialas, kurį atkapstė Edgaras K.: 1997 metų (taip, taip, tų lemtingų metų) mačas tarp Plungės „Žemaitijos olimpo“ bei Vilniaus „Statybos“ sostinės „Ekinstos“ salėje. Rimvydas Delkus prie mikrofono, Valdemaras Chomičius aikštelėje – yra ką pažiūrėti, yra ką paklausyti penkiasdešimtmečio proga begurkšnojant alutį.

1 komentaras:

  1. Je, Knyza, Skaistgirys... :) Pamenu po paskutinių varžybų fanų eiseną per miestą darėm, berods Bixuose su visom vėliavom finišavom... Bet šiaip, aišku, liūdnas sezonas buvo...
    KP, prisijungsim prie tavo kelionių, tik paanonsuok iš anksto. Ne be tie nerūpestingi, deja, laikai, reikia planuotis... ;)

    AtsakytiPanaikinti